در حال نمایش یک نتیجه

نمایش 9 24 36

مبل نیمه استیل یا نیمه سلطنتی یک مدل مبل کلاسیک مناسب آپارتمان های کوچک است. اگر به دکوراسیون سبک کلاسیک علاقه مندید اما خانه شما کوچک است مبل نیمه سلطنتی بهترین انتخاب برای شماست. مبل نیمه سلطنتی به مبل نیمه استیل یا مبل کلاسیک نیز شناخته می شود.

مبل نیمه سلطنتی

مبلی که طراحی و جزئیات آن به سبک و فرم های معماری دوران سلطنتی و اشرافی اشاره دارد، اما با جزئیات و سبک‌های کمتری نسبت به مبلمان سلطنتی. این نوع مبلمان معمولاً دارای طرح‌ها و نقوشی همچنان شیک و الگانت است، اما با کمترین پرداخت به جزئیات.

مبل کلاسیک

مبلمانی که طراحی و جزئیات آن با الهام از سبک‌های کلاسیک است، معمولاً دارای خطوط منحنی و جزئیات زیبا است. این نوع مبلمان معمولاً در فضاهایی با طراحی معماری کلاسیک و سنتی استفاده می‌شود.

مبل سلطنتی

مبلمانی که طراحی و جزئیات آن به سبک و فرم های معماری دوران سلطنتی و اشرافی اشاره دارد. این نوع مبلمان معمولاً دارای جزئیات زیادی مثل حکاکی‌های دستی، نقوش زیبا و استفاده از مواد با کیفیت است که به فضای زندگی یک لمس اشرافی می‌بخشد.

مبل استیل

مبلمانی که از جنس استیل ساخته شده و معمولاً دارای طراحی ساده و مدرن است. استیل به عنوان یک ماده ساختاری قوی و مقاوم، برای تولید مبلمان مناسب است و به فضاهایی با ظاهری مدرن و صنعتی جلوه می‌دهد.

مبلمان نیمه سلطنتی

مجموعه‌ای از قطعات مبلمان که طراحی و جزئیات آن به سبک و فرم های معماری دوران سلطنتی و اشرافی اشاره دارد، اما با جزئیات و سبک‌های کمتری نسبت به مبلمان سلطنتی. این نوع مبلمان معمولاً دارای طرح‌ها و نقوشی همچنان شیک و الگانت است، اما با کمترین پرداخت به جزئیات.

مبل نیمه استیل

مبلمانی که طراحی و جزئیات آن به سبک مدرن و استیل اشاره دارد، اما با جزئیات و سبک‌های کمتری نسبت به مبل استیل. این نوع مبلمان معمولاً دارای طرح‌ها و نقوشی همچنان شیک و الگانت است، اما با کمترین پرداخت به جزئیات.

مبلمان سلطنتی شیک جدید

مبلمانی که الهام گرفته از طراحی‌ها و سبک‌های سلطنتی، اما با دید جدید و مدرن به روز شده است. این نوع مبلمان ترکیبی از زیبایی سنتی و تازگی معاصر را به ارمغان می‌آورد.

مدل مبل نیمه سلطنتی

نوع خاصی از مبلمان که طراحی و جزئیات آن به سبک و فرم های معماری دوران سلطنتی و اشرافی اشاره دارد، اما با جزئیات و سبک‌های کمتری نسبت به مبلمان سلطنتی.

مبل نیمه سلطنتی راحتی

مبلمانی که طراحی و جزئیات آن به سبک و فرم های معماری دوران سلطنتی و اشرافی اشاره دارد، اما با جزئیات و سبک‌های کمتری نسبت به مبلمان سلطنتی و با تمرکز بر راحتی طراحی شده است.

مدل مبل نیمه سلطنتی جدید

مدلی جدید از مبلمان که طراحی و جزئیات آن به سبک و فرم های معماری دوران سلطنتی و اشرافی اشاره دارد، اما با جزئیات و سبک‌های کمتری نسبت به مبلمان سلطنتی.

تفاوت مبل نیمه سلطنتی با مبل سلطنتی در چیست؟

  • در ساخت مبل نیمه سلطنتی از چوب با کیفیت و پارچه نفیس استفاده می شود اما به مراتب راحت تر و ساده تر از مبل سلطنتی است و از چوب و پارچه کمتری در آن استفاده شده است.
  • قیمت مبل نیمه سلطنتی از مبل سلطنتی کمتر است.
  • وزن مبل نیمه سلطنتی از مبل سلطنتی کمتر است.
  • پارچه مبل نیمه سلطنتی ساده و بدون طرح است یا اینکه فقط در یک قسمت مبل مثل پشتی یا نشیمن دارای یک طرح ساده است.
  • چوب به کار رفته در مبل نیمه استیل به رنگ سفید یا قهوه ای است در حالی که در مبل های سلطنتی چوب را به رنگ طلایی یا نقره ای که نمود اشرافیت بیشتری دارند در می آورند.
  • طرح های منبت روی چوب در مبل نیمه سلطنتی بسیار ظریف تر از مبل های سلطنتی هستند.
  • مبل نیمه سلطنتی حجم کمتری دارد و مناسب منازل کوچک می باشد.
  • مبل نیمه استیل یا نیمه سلطنتی مناسب دکوراسیون سبک مدرن و کلاسیک است اما مبل سلطنتی فقط در دکوراسیون کلاسیک استفاده می شود.
  • دسته های مبل نیمه سلطنتی روکش پارچه ای دارند و برای همین راحت تر از دسته های چوبی مبل های سلطنتی هستند.

هنگام خرید مبل نیمه استیل باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

اولین نکته ای که باید هنگام خرید مبل نیمه استیل جدید به آن توجه کنید سبک دکوراسیون منزل شما است. اگر خانه شما سبک مدرن دارد مبل نیمه سلطنتی با پارچه ساده و طرح های ظریف روی چوب انتخاب کنید که رنگ آن روشن و خنثی باشد. اما اگر سبک منزل شما کلاسیک است می تواند مبلمانی را انتخاب کنید که پارچه آن طرحی ساده داشته باشد یا از کوسن های رنگ شاد و طرح شلوغ استفاده نمایید.

چوب به کار رفته در مبل نیمه استیل باید محکم باشد و هنگام نشستن روی مبل یا صندلی صدایی از آن به گوش نرسد و منبت کاری های آن سالم باشد.

رنگ مبل نیمه استیل باید با رنگ پرده و فرش و کاغذ دیواری سالن نشیمن شما هماهنگ باشد.

توجه کنید که جنس پارچه به کار رفته در مبل نیمه سلطنتی مرغوب باشد در این صورت عمر مبلمان شما بیشتر خواهد بود.

کیفیت را فدای قیمت مبل نیمه استیل نکنید حتما وقت گذاشته و یک مبلمان زیبا و باکیفیت و با قیمت مناسب پیدا کنید.

مبل نیمه استیل جدید با طرح های جذاب

مجتمع مبل فرامد عرضه کننده انواع مبل نیمه سلطنتی با رنگ ها و طرح های جذاب در شهر یزد می باشد. مبل نیمه استیل توسط استادکارهای حرفه ای ساخته می شود. چوب گردو و راش و پارچه یزدی از مواد اولیه مرغوبی هستند که درتولید مبل نیمه سلطنتی در کارگاه های تولیدی  استفاده می شوند.

چند نکته در مورد قیمت مبل نیمه استیل

قیمت مبل نیمه استیل بستگی زیادی به جنس چوب و پارچه استفاده شده در آن دارد. چوب های محکم و بادوام مثل راش و گردو قیمت بیشتری نسبت به چوب های کم دوام تر مثل توسکا دارند. پارچه های ترک یا پارچه یزدی گران تر از پارچه های نامرغوب دیگر هستند و کیفیت و طول عمر آنها به مراتب بالاتر است. قیمت مبل نیمه استیل باید با توجه به کیفیت مواد اولیه و میزان مهارت و تجربه استادکار سازنده آن سنجیده شود.

چرا مبلمان نیمه سلطنتی برای آپارتمان های کوچک مناسب تر است؟

تعداد آپارتمان ها و منازل کوچک که متراژ آنها گاهی به 50 هم می رسد روز به روز بیشتر می شود. مبل های سلطنتی به دلیل حجم و وزن بالای آنها به هیچ عنوان برای خانه های کوچک مناسب نیستند. علاوه بر آن باید حتما در کنار مبل سلطنتی از اشیای تزئینی لوکس مثل آباژور یا مجسمه های بزرگ و میز و عسلی های چوبی و حکاکی شده استفاده کرد که همه اینها در کنار هم محال است در یک سالن پذیرایی کوچک جا بشوند. با رشد آپارتمان های کوچک انواع مبلمان نیمه سلطنتی تولید شدند که هم جمع و جورتر هستند و هم وزن کمتری دارند و هم سبک آنها به مدرن نزدیک تر است. قیمت مبل نیمه استیل نیز خیلی پایین تر از مبل سلطنتی است. مبل نیمه سلطنتی به مبل نیمه راحتی نیز شناخته می شود.

مدل چیدمان مبل نیمه استیل جدید در پذیرایی

مبل نیمه سلطنتی در ست های هفت نفره تولید و عرضه می شود. که شامل یک کاناپه سه نفره، یک کاناپه دو نفره و دو صندلی تک نفره می شود. کاناپه ها باید چند سانتیمتر با دیوار فاصله داشته باشند. نقطه کانونی دکوراسیون را تلویزیون در نظر بگیرید و مبل ها را طوری بچینید که همه مشرف به صفحه تلویزیون باشند.

رنگ مبل نیمه سلطنتی را چگونه انتخاب کنیم؟

از آنجایی که مبل نیمه سلطنتی یا نیمه راحتی به سبک مدرن و امروزی نزدیک تر است بهتر است رنگ خنثی و طرح آن ساده باشد. زیبایی مبلمان نیمه سلطنتی در حکاکی های ظریف و زیبا روی چوب تاج یا پایه آن است و در دکوراسیون نیمه مدرن همین موضوع برای جذاب تر شدن دکور پذیرایی کافی به نظر می رسد. بنابراین بهتر است پارچه آن را ساده انتخاب کنید. رنگ های پرطرفدار برای مبل نیمه سلطنتی سفید، کرمی، آبی، طوسی و صورتی هستند.

مبل نیمه استیل جدید مناسب دکوراسیون تلفیقی

شما می توانید در دکوراسیون منزل خود از ویژگی های دو یا چند سبک استفاده کنید و یک دکوراسیون تلفیقی بسازید. مبل نیمه استیل به دلیل ماهیت مدرن کلاسیک بودن مناسب چنین دکوراسیون هایی است. اگر سبک دکور منزل شما مدرن رو به کلاسیک است استفاده از مبل نیمه سلطنتی در سالن شما جلوه زیبایی خواهد داشت. شما می توانید از تابلوهای نقاشی هنری و فرش های مدرن در کنار مبلمان نیمه استیل استفاده کنید تا دکوراسیون تلفیقی شما نمود بیشتری پیدا کند. توجه کنید که از اشیای تزئینی ساده و مدرن نمی توان در کنار مبلمان استیل استفاده کرد چون مبل استیل کاملا کلاسیک بوده با اکسسوری های مدرن هیچ گونه همخوانی ندارد.